Úterý, 29 listopadu, 2022
novinky

Plazmová řezačka: Praktické vybavení nejen pro řemeslníky

Plazmová řezačka je vybavením, které by nemělo chybět v základní výbavě řemeslníka. Umožňuje vyřezávání tvarů a otvorů do plechů a kovových plátů, a to s vysokou přesností. Díky tomu najde využití třeba i mezi umělci a v dalších oblastech.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka funguje na základě plazmy. Jde o proud horkého plynu, který je ionizovaný. K ionizaci dochází pomocí elektrického oblouku. Plazma neboli ionizovaný plyn je ve velmi vysoké rychlosti protlačován skrz úzký otvor plazmového hořáku. Plazma je schopna efektivně pronikat různými materiály jako je ocel, hliník, železo či měď. Některý plazmový řezací stroj dokáže pracovat také s jinými plyny kromě vzduchu. Jde například o dusík, argon a další směsi. To umožňuje práci s různými materiály.

Využití plazmové řezačky

Plazmová řezačka je využívána zejména pro řezání kovu. Ať už jde o hobby řezačky, či výkonné profesionální stroje, najdou využití v oblastech kovovýroby, automotive průmyslu či třeba ve stavebnictví. Ovšem díky skvělým možnostem se tato zařízení dostávají i do rukou umělců, například uměleckých sochařů. Řezačka totiž vyřezává z dokonalou přesností a vznikají tak možnosti, které dříve byly téměř nepředstavitelné.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka umožňuje různou hloubku řezu. Odvíjí se zejména od typu řezačky a také druhu kovu, se kterým pracujete. Běžný plasmový řezací stroj zvládne bez problému hloubku jeden až tři centimetry. Průmyslové řezačky pak zvládnou hloubku až patnáct centimetrů. Ty však pro běžné používání nejsou nutné a vystačíte si tak s běžně dostupnými řezačkami. Najít dokonce můžete multifunkční řezačky, které zároveň umožňují i svařování. Získáte tak univerzální zařízení do své dílny.

Plazmová řezačka je praktickým vybavením, které najde využití v různých oblastech. Vybírejte z různých modelů a najděte to pravé pro své potřeby.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články