Úterý, 6 června, 2023
novinky

Chladná podlaha bude minulostí, řešení je jednoduché

Už jako malé děti jsme slýchali, že si máme vzít ponožky nebo pantofle, protože když je nám zima od nohou snadno nastydneme. V dospělosti se chladnou podlahu snažíme zakrývat různými koberci a běhouny, ale přesto pociťujeme určitý diskomfort. Efektivní řešení je revoluční podlahová termoaktivní stěrka.

Studená podlaha pocitově snižuje teplotu v místnosti, a i když topíme dostatečně, může nám být zima. Pro zlepšení tepelných vlastností podlahy je určena podlahová stěrka AERO-THERM® floor. Aplikuje se na podlahu a slouží k izolaci proti tepelným ztrátám, zároveň tak pomáhá šetřit i náklady na vytápění. Lze ji aplikovat na podlahy v různých typech budov, od rodinných či bytových domů až po kancelářské budovy, průmyslové haly, nemocnice a školy. Stěrka se nanáší přímo na podlahu, kterou je nutné předem zbavit mastnoty, nečistot prachu i plísní nebo je použita v souvrství, např.pod dlažbu. Již v tloušťce 1 milimetr vytvoří termoaktivní stěrka na povrchu kompaktní a pružnou vrstvu s vysokou účinností izolace podlahy. Funguje na principu odrazu tepla a přináší tak do stavebnictví revoluční technologii, která šetří místo a má výborné izolační vlastnosti. Aplikovat ji lze také pod podlahové topení, čímž se zvyšuje efektivita celého topného systému.

Stěrka je složená z termoaktivních částic, které umožňují uvolňování a ukládání tepelné energie. Tím nám může pomoci ke snížení tepelných ztrát až o 40 %, což znamená také nižší náklady na vytápění. S ohledem na zvyšující se ceny energie je možnost ušetřit samozřejmě velmi vítaná, Zvýší se navíc i tepelný komfort v místnosti. Zapomenout můžeme i na studené podlahy, protože termoaktivní stěrka AERO-THERM® floor zlepšuje tepelnou izolaci, a tedy omezuje chlad.

Aplikace termoaktivní stěrky nám ušetří peníze nejen za vytápění, ale také pořizování dalších koberců. Snadná aplikace a vysoká účinnost izolace jsou důvodem, proč je moderní termoaktivní stěrka stále oblíbenější při stavbách i rekonstrukcích.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články