Středa, 29 března, 2023
novinky

Magnetické separátory pro tekuté směsi

Naše firma vyrábí magnetické průtokové separátory, jejichž hlavním cílem je odstranit, co nejvíce feromagnetických nečistot, které jsou obsaženy v tekutých materiálech, které přes něj proudí. Tyto separátory jsou schopny zachytit nečistoty o velikosti od 1 mikrometru. 

Přes samotným nákupem, je třeba si uvědomit, kde, jak a kam chcete separátor umístit. Jaký je váš požadavek a cíl a, co všechno od separátoru vyžadujete.

Je nutné si vyjasnit tyto základní otázky:

  • Jaké vlastnosti má separovaný materiál? Jaká je jeho hustota, teplota, viskozita…
  • Jaké očekávám přibližné množství a velikost feromagnetických nečistot?
  • Jak budu materiál přepravovat? Volně, potrubím,
  • Ale i další proměnné, jako tlak v potrubí, možnost přerušit tok materiálu atd.

Jestli očekáváte malé množství feromagnetických nečistot, zvažte i separátor s ručním čištěním např. průtokový magnetický separátor, případně separátor do tlakového potrubí.

Pokud naopak se pohybujete v oboru, kde je materiál silně znečištěn feromagnetickými kovy, tak pro vás bude nejlepším řešením separátor s automatickým čištěním např. automatický průtokový separátor nebo vynášení separační válec, aniž byste museli manuálně zasahovat.

Příklad magnetického separátoru s ručním čištěním

Průtokový magnetický separátor

Neboli magnetický filtr s ručním čištěním je nejběžnější typ separátoru, který se používá pro odstranění nečistot v tekutých směsích a tekutinách, které jsou přepravovány v průmyslových, potrubních systémech, kde není vyžadován nepřetržitý provoz.

Aby mohl průtokový, trubicový separátor účinně fungovat je potřeba naplnit několik podmínek:

  • Dostatečná magnetická indukce na povrchu a v blízkosti trubic roštu (hodnoty v G)
  • Silná odtrhová síla na samotném povrchu trubic roštu (hodnoty v N)
  • Správný průtočný labyrint trubic v toku média
  • Nečistota musí být přivedena do bezprostřední blízkosti magnetické trubice.
  • Magnetické trubice v těle separátoru musí být umístěny ve správném labyrintu, aby všechny trubice vzájemně tvořily účinný „průtočný“ filtr.

Příklad magnetického separátoru s automatickým čištěním

Magnetická separační nádoba

Magnetická separační nádoba je vhodná do provozů, které vyžadují separaci velkého množství kovových nečistot z tekutých směsí.

V nádobě mohou být použity, jak slabší feritové magnety, tak i nejsilnější neodymové magnety, které umožní vyseparovat nejen větší, ale i velmi jemné nečistoty.

Magnetická separační nádoba vždy obsahuje magnetický válec, pod kterým protéká tekutina určená k separaci. Nečistoty se přichytávají na válec, ze kterého jsou posléze stírány do připravené odpadní nádoby.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články