Úterý, 29 listopadu, 2022
novinky

Restaurace budou v režimu OP, hotely OP+, v práci se doporučuje home office

Od 19. ledna budou účinná nová opatření v souvislosti s variantou omikron. V zaměstnání se doporučuje v maximální možné míře práce z domova, na pracovišti bude platit režim OTP (očkování, testování, po překonání onemocnění COVID-19). Restaurace budou moci fungovat v režimu OP (očkování a po překonání COVID-19). Návrh opatření proti SARS-CoV-2 (varianta omikron) schválila vláda na středečním zasedání.

Provozy a služby budou moci být otevřeny pouze od 5:00 do 22:00. V případě zaměstnání se má využívat v maximální možné míře institut práce z domova, tedy home office. Prezenčně bude platit režim OTP, přičemž test bude vyžadován alespoň dvakrát do týdne.

Restaurace budou v režimu OP, a to pouze sezení a obsluha bude možná pouze u stolu včetně terasy. Respirátor bude povinen mimo stol a mimo konzumaci. V režimu základ (všechny osoby bez ohledu na jejich případné očkování, překonání nemoci či výsledek testování) bude moci fungovat pouze okénkový prodej.

Ubytovací zařízení budou moci fungovat v režimu OP plus bez limitu. Tento režim vyžaduje buď kompletní očkování s testem, nebo kompletní očkování s „booster“ dávkou či překonáním onemocnění. Materiál hovoří také o tom, že využívání společných prostor je hromadná akce podle pravidel pro hromadné akce. Režim základ bude zakázán kromě karanténních zařízení a ubytování dlouhodobého charakteru.

Tato opatření jsou náhradou za dosud platný COVID automat. Návrh by měl přinést zjednodušení a sjednocení opatření na dobu určitou, tedy během růstové fáze vlny omikronu do jednoznačného poklesu vlny. Opatření se navrhují jednotně pro celé území SR. Vláda je schválila s účinností od 19. ledna.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články